TT Dental

Helmut Zepf Medizintechnik GMBH

Helmut Zepf Medizintechnik GMBH

Helmut Zepf Medizintechnik GMBH Asutamine
Professor Ferdinand Sauerbruch sai kuulsaks tänu enda leiutatud erilisele kirurgilisele tehnikale. Kirurgina olid tal üsna selgepiirilised arusaamad, millise kvaliteedi ja omadustega kirurgilisi instrumente ta kasutada soovis. Polnud lihtne tema nõudmistele sobivat lahendust leida.

Tuntud kirurg pöördus Zepfi poole, kes oli instrumentide valmistaja Seitingenis, toona üsna noor firma, et valmistada instrumente, mis vastaksid tema soovidele, ning ka erilised prototüübid käe- ja jalaproteesist. Isidor Zepf, kes oli loonud firma 1921. aastal ja tema naine Rosa, kes oli kindlasti üks esimesi naissoost kirurgiainstrumentide valmistaja, olid võimelised valmistama tooteid sellisel viisil, et need vastasid Berliini professori soovidele. Nende, tol ajal, ebatavaline koostöö, oli nurgakiviks Zepfi edukaks arenguks ning demonstreeris Zepfi kõrget kvaliteeti, mis kehtib tänapäevani: Zepf on võimeline kiiresti rakendama uuendusi meditsiiniliste instrumentide valdkonnas, töötades koos teada-tuntud arstidega ning tuua nende ideedele eeskujulikud lahendused. Tootmisettevõtte tagasihoidlik algus kasvas kiiresti tänu instrumentide nõudluse kasvule.

Kuna ettevõtte tellimusmaht suurenes märgatavalt, stimuleeris see neid ka tootmismeetodeid arendama ning üsna varsti suudeti toota suurtes kogustes, kasutades parema kvaliteediga materjale. 1930ndatel spetsialiseerus Zepf hambaraviinstrumentidele, formeerides baasi tänapäeva ettevõttele. “Zepf” oli muutunud tuntud brändiks, millel oli spetsialistide seas väga hea maine.

Zepf on hetkel juhitud kolmanda põlvkonna liikme – Helmut Zepf Jri poolt alates 1983. aastast. Tema juhtimise all suudab firma, mille tema vanaisa ja isa on üles ehitanud, nüüdki hoida ülemaailmsel turul konkurentide seas head positsiooni, olles selleks pidanud väga tõhusalt prioriteedid paika seadma. Lisaks sihikindlusele hoida kinni väljakujunenud põhimõtetest ja standarditest, peab Zepf tänini oluliseks võimekust uueneda. Ettevõtte muudab konkurentsivõimeliseks ka lojaalsus Seitingen-Oberflachtile, kus Helmut Zepf saab toetuda oma tehnilisele meeskonnale, kuna on teada, et see kindel piirkond Baden-Württembergis on taimelava leidlikkusele ja loomingulisele.

Tuttlingen ja seda ümbritevad alad on suutnud püsida maailma meditsiinitööstuse keskel tänu oma hästi koolitatud oskustöölistele. Ettevõtted nagu Helmut Zepf on seisnud selle maine eest rohkem kui kolmveerand sajandit. Veelgi enam, Zepfi töötajad peavad oluliseks teadmiste ja kogemuste vahetamist arstidega.

Zepf on jõudnud arusaamisele, et teadmised uusimatest kirurgilistest tehnikatest kosmeetilises hambaravis on sama olulised nende uute tootegruppide arengule kui ka nõudlus individualiseeritud ergonoomikale erinevatel instrumentidel.